18 Nisan 2020 Cumartesi

CS 1.6 hakkında oyunu

En iyi çok oyunculu aksiyon FPS (Birinci şahıs nişancı) olan Counter-Strike 1.6, Counter-Strike oyun serisinin ilk oyunudur.

Oyun, 2003 yılında resmi olarak piyasaya sürülen Half-Life oyununun bir modifikasyonudur. Bir süre sonra, CS 1.6 dünyadaki diğer tüm oyunlardan daha fazla oynanarak tarihin en efsanevi oyunlarından biri haline geldi.

CS 1.6 oynanış fikri, biri başarılı olmak için diğerinin bunu engelleme hedefi olan 2 takımın terör eylemine dayanıyor.

cs 1.6'yı indirmek istiyorsanız, bu önerilen bağlantıyı izleyin: https://cs16download.gs2us.com/tr/cs-1-6-indir/

Yani, örneğin, Teröristler bombayı yerleştirmeye çalışırken, Terörle Mücadele ekibi ilk önce bomba dikim bölgesini korumak ve dikildiyse bombayı etkisiz hale getirmek zorundadır!
Counter-Strike 1.6'da bulabileceğiniz bir diğer mod rehinelerin alınması ve kurtarılmasıdır. Terörist ekip oyuna yanlarındaki rehinelerle başlar. Bu arada, Teröristlerin binaya erişmesi ve onları kurtarması gerekiyor.

CS 1.6 ayrıca VIP kurtarma ve suikast modunu da aldı. Mod, Teröristlerin bir VIP kişiyi kurtarma bölgesine (genellikle helikopter, tekne ...) kurtarmaya çalışmasıyla başlar. Teröristler Counter-Strike 1.6 oyununda görev olarak onu öldürmek zorunda kalırken.

Tüm oyun modlarında CS 1.6, görevini başaran takımın kazanmasıyla sona erer. Yani, herhangi bir takım elenirse ancak görevde başarılı olursa (örneğin Teröristler için bomba dikmek ve bombalamak), turun kazananları olacaklar.

Counter-Strike oyununda ve özellikle 1.6 sürümünde beğenmeniz gereken başka bir şey, dengeli, basit ve eğlenceli bir oyundur. Bu, piyasaya sürülmesinden 20 yıl sonra bile, tüm dünyada çok sayıda oyuncuyu çekmesinin nedenlerinden biri!

Linux CS 1.6 Web Sitesi'nin sorunu nedir?

Counter-Strike 1.6 oyununun bir grup geliştiricisiyiz (CS 1.6 adı altında popüler olarak). Bu web sitesini, Linux barındırmada Counter-Strike 1.6 sunucusuna nasıl sahip olabileceğini merak eden herkesi göstermek için yaptık (VPS, özel sunucu veya Ev yapımı sunucu).

Sunucunun kendisini başlangıç olarak nasıl yükleyeceğinizi, sunucu yapılandırmalarını düzenleyeceğinizi ve sunucuda istediğinizi eklemek için özel CS 1.6 eklentilerini nasıl ekleyeceğinizi göstermekten mutluluk duyuyoruz.

Bu makalenin sonunda, Counter-Strike 1.6 sunucusunu kendiniz yükleme ve yapılandırma konusunda iyi bir deneyim elde ederek bu adımlardan herhangi birini kendiniz yapabilirsiniz. İşte burada öğrenebileceklerinize dair birkaç şey:
  • Counter-Strike 1.6 sunucusunu Linux makinesine kurun (komut satırını kullanarak).
  • Sunucu yapılandırmalarını, istediğiniz şekilde çalışmasını sağlamak için değiştirin. İsterseniz sunucu adları, oranları, rcon şifresi ve sunucu şifresini içerir!
  • Metamod'u yükleyin, bu diğer oyun eklentilerini ve eklentilerini çalıştırmak için kullanılacak ana dosya / eklentidir.
  • Amxmodx'u yükleyin ve eklentilerini oyun içinde çalıştırın. Bu, üçüncü taraf CS 1.6 eklentilerini yüklemek için en popüler ve kullanılan metamod eklentisidir, istediğiniz herhangi bir konuda yardım alabileceğiniz kendi topluluğuna (https://forums.alliedmods.net/) sahiptir!
  • Linux işletim sistemi hakkında
Linux açık kaynaklı ve kullanımı ücretsiz bir işletim sistemidir. İlk olarak 17 Eylül 1991'de Linus Torvalds tarafından Unix paketi olarak piyasaya sürüldü.

Bugün, çevrimiçi sunucuların% 90'ı farklı amaçlar için (web barındırma, oyun, veritabanı barındırma ...) Linux sisteminin farklı sürümlerini (Ubuntu, Debian, CentOS, Mentos ...) kullanmaktadır. Bunun nedeni, herhangi bir sorun olmadan, önbelleğe alma veya yavaşlama olmadan 7/24 çalışacak optimizasyonlarıdır. Bunun nedenlerinden biri, Counter-Strike 1.6 oyun sunucusunu oluşturmak ve orada çalıştırmak için kendimizi seçmeliyiz!

CS 1.6 sunucu sahibi olarak bile, birçok farklı sorun yaşamadan size mümkün olan en iyi performansı verecek en iyi işletim sistemini seçmeniz için bir neden.

Şimdi, oyun sunucunuzu kurmak ve istediğiniz şekilde çalışmasını sağlamak için yukarıdaki adımlara geçelim!

Counter-Strike 1.6 Sunucusunu Yükleme

Bu, o zamanın en kolay ve en önemli kısmı. Bundan sonra, işi bozmamak ve CS 1.6 sunucu kurulumunun sonunda her şeyin çalışmasını sağlamak için her adımda çok dikkatli olmalısınız!

Gereken ilk şey, sunucuyu kurmak için hangi işletim sistemini seçtiğinize bağlıdır. Linux kullanmanızı tavsiye etsek bile, kişisel nedenleriniz için Windows'u seçip seçmediğinize saygı duyuyoruz.

Windows

Bu nedenle, Windows'un çalışmasını sağlamak için seçerseniz, yukarıdaki bağlantıda verilen CS 1.6 sürümünü indirin. Üzerinde sunucuyu kurmak için kullanabileceğiniz hazır bir HLDS.exe dosyası bulacaksınız.

Burada yapmanız gereken tek şey üzerine çift tıklamak. Bu sizin için Counter-Strike 1.6 sunucusu için kendi ayarlarınızı ekleyebileceğiniz bir diyalog görüntüler. En önemlisi, herkese açık olacaksa sunucu adını seçmeniz gerekir. en azından gerekli güvenlik düzeyine sahip olduğunuzdan emin olmak için varsayılan rcon şifresini değiştirin!

Hepsi bu, Counter-Strike 1.6 genel sunucunuzu bu basit adımlarla çalıştırmanız gerekiyor.

Şimdi, özel eklentiler yüklemek ve oyuna varsayılan olarak yüklenmeyen şeyler eklemek istiyorsanız, metamod ve amxmodx parçaları hakkında okumaya devam etmelisiniz.

O anda Linux kurulum bölümünü atlayabilirsiniz.

Linux

Şimdi, gerçek profesyonel ve uzun vadeli CS 1.6 sunucu kurulumuna geliyoruz (kişisel haha değil). Bir kez daha Linux sunucusunun oyun sunucusu ve özellikle Counter-Strike 1.6 sunucusu için çok daha iyi olduğunu söyleyeceğim.

Yapmanız gereken ilk şey SteamCMD'yi kurmak. Bu, Steam tarafından farklı oyun sunucuları (TF2, Counter-Strike, CS: GO, Half-Life ...) yüklemek için verilen ücretsiz bir araçtır, bir ömür boyu tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz!

SteamCMD'yi yükledikten sonra, Counter-Strike 1.6 uygulama kimliğini bulmanız gerekecek (genellikle 10, ancak değişebilir). Bu, sunucu dosyalarını ve tüm gereksinimleri yüklemenizi sağlar!

Birkaç dakika sonra indirme ve otomatik yükleme tamamlanmalıdır. Bu adımda, CS 1.6 sunucu kurulumu yapılır, öğle yemeği yiyebilir ve temel oyunu ortak bir sunucuda oynayabilirsiniz!

Metamod'u Yükleme

Metamod, Counter-Strike 1.6'da özel eklentileri çalıştırmanıza ve kullanmanıza izin veren ana DLL'dir. Yüklemek için önce ana dosyaları orijinal web sitesinden indirmeniz gerekir.

Aslında, metamod'un birinden diğerine farklılık gösterebilen farklı versiyonları vardır. Orijinal sürüm "metamod-am", çoğu durumda kullanmak için uygundur ve size herhangi bir hata vermeyecektir.

CS 1.6 için p sürümünü kullanmanızı veya "metamod-p" olarak bilmenizi öneririz. Bu sürüm, daha az kaynak kullanmak ve sunucularda mümkün olan en iyi performansı elde etmek için çok daha optimize edilmiştir.

Ayrıca hiç tavsiye etmediğimiz metamod-r versiyonu da var. Yıllardır güncellenmedi ve bazı CS 1.6 oyun modlarında (bizim için kişisel olarak) bazı hatalar atabilir.

Amxmodx Kurulumu


amxmodx, Counter-Strike 1.6 komut dosyasında, içinde rekabet olmadan en çok bilinen ve kullanılan komut dosyasıdır. Oyunu kütüphanesine bağlı olarak istediğiniz şekilde özelleştirmenizi sağlayan ücretsiz ve açık kaynaklı bir metamod eklentisidir.

Çalıştırmak için istediğiniz kadar CS 1.6 sunucusuyla indirebilir, yükleyebilir ve kullanabilirsiniz ve bunların hepsi tamamen ve her zaman ücretsizdir!

Şimdi, hangi sürümü seçmeniz gerekiyor, amxmodx ile tamamen farklı bir durum. Kodlar açısından bile en iyi performansı, sabit hataları ve daha kolay olacağınız eklentinin beta olmayan en son sürümünü indirmenizi öneririz!

Yüklemek için, eklentiler klasöründe Counter-Strike 1.6 ana klasöründeki strike klasöründe bulunan bir amxmodx klasörü oluşturun.

Daha sonra yapmanız gereken, eklentiyi metamod eklentilerinde etkinleştirmektir. Dosya yolunu ve adını metamod ana klasöründeki plugins.ini dosyasına ekleyin (ayrıca eklentiler klasöründe olmalıdır).

Bundan sonra, amxmodx kurulu olacak ve CS 1.6 ile kullanıma hazır olacaksınız! Zaman ayırın ve istediğiniz şekilde yapılandırın, istediğiniz en iyi şeyleri aldığınızdan emin olun.

CS 1.6 amxmodx eklentilerini yükleme

Şimdi, hem metamod hem de amxmodx sunucu dosyalarınızda yüklü ve kullanıma hazır. Temel olarak, amxmodx, basit bir genel ve klasik CS 1.6 sunucusu için kullanılabilecek çok sayıda varsayılan eklentiye sahiptir. Ancak, daha fazlasını eklemek istiyorsanız, beğenebileceğiniz eklentileri nasıl bulacağınızı ve yükleyeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları izlemeye devam edin!

İnternette arama yaparken (Google'da veya başka bir yerde) farklı amxmodx Counter-Strike 1.6 eklentileri bulabilirsiniz. Bu işe yeni başlayan biriyseniz, ondan uzak durmanızı öneririz.

Aslında, bu eklentilerin çoğuna uzun veya kısa vadede sunucunuza zarar verebilecek farklı türde bir kötü amaçlı yazılım bulaşabilir. Bununla birlikte, ihtiyacınız olan her şeyi resmi amxmodx forumları ve CS 1.6 eklentileri bölümünde bulabilirsiniz.

Ayrıca forumlarında özel bir eklenti de isteyebilirsiniz, bu da orada birçok kişiye yardım etmeye hazır. Sadece bu da değil, eklentileri nasıl yapacağınızı ve nasıl istediğinizi de öğrenebilirsiniz!

Amxmodx, CS 1.6 eklentinizi istediğiniz gibi oluşturmak için kullanabileceğiniz tüm işlevleri ve değişkenleri içeren bir wiki sayfasına sahiptir!

CS 1.6 Linux'un son sözü

Bu makaledeki tüm yardımı alacağınızı umuyoruz. CS 1.6 oynamak bir tutkudur, ancak üzerine senaryo yazmak gerçek aşktır! Bunu sizin için göstermek için ücretsiz tavsiyeler veriyoruz ve aynı zamanda farklı bir oyunla bu tür hisleriniz varsa aynı şeyi yapmayı motive ediyorsunuz (Counter-Strike Global Offensive, Counter-Strike Source ...).

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.